Джеко и Рома направиха на пух и прах Беневенто (видео)

Новакът Беневенто претърпя ново тежко поражение в Серия "А". След като преди броени дни тимът бе разгромен с 0:6 от Наполи на "Сан Паоло", тази вечер Беневенто загуби с 0:4 при домакинството си на Рома в мач от 5-ия кръг на италианското първенство. Един Джеко бе в основната на повечето интересни моменти пред вратата на Беневенто, като реализира два гола, уцели две греди и изтормози противниковата отбрана. Домакините си отбелязаха два автогола, до които се стигна след подавания към Джеко. Босненският нападател изведе "джалоросите" напред в резултата в 22-ата минута, а в 35-ата минута Фабио Лучони си отбеляза автогол. Седем минути след паузата Джеко вкара втория си гол в двубоя. В 74-ата минута и Лоренцо Венути си отбеляза автогол, с което оформи крайния резултат в срещата.

Столичани вече имат три победи от четири срещи дотук (те са с мач по-малко) и временно се изкачиха на пето място в класирането с 9 точки. Беневенто остава без спечелена точка на последната 20-а позиция, а головата разлика на тима вече е 1:14.

Днес футболистите на Еузебио Ди Франческо играха без белгийския си лидер Раджа Наинголан, който получи почивка заради лека травма. Новото попълнение Патрик Шик, който дебютира официално за тима при победата с 3:0 срещу Верона преди дни, също пропуска срещата с Беневенто, тъй като все още физическото му състояние не е на необходимото ниво. Централният защитник Костас Манолас бе оставен на пейката, а в стартовия състав попадна френският халф Максим Гоналон.

В 13-ата минута Един Джеко получи прекрасен шанс да изведе Рома напред в резултата, но след центриране отдясно стреля с глава право в стража Вид Белец.

Грешка в средата на терена на играч на Рома 5 минути по-късно доведе до много опасна контраатака за Беневенто, която завърши с неточен изстрел на Данило Каталди към вратата на Алисон.

Рома все пак бе по-активният отбор и в 22-ата минута излезе напред в резултата. Александър Коларов получи топката отляво и с точен пас намери Джеко, който се намираше съвсем сам почти на голлинията. Босненският нападател с лекота отклони топката в мрежата и с един от най-лесните голове в кариерата си даде аванс на “джалоросите” в резултата.

В следващите минути играчите на Еузебио Ди Франческо продължиха да атакуват в търсене на втори гол и Джеко не бе далеч в 2-3 ситуации да направи резултата 0:2, като в 30-ата минута босненецът уцели греда с удар от движение. В 33-ата минута пък Масимо Кода застраши вратата на Алисон с опасен, но неточен шут извън наказателното поле.

Две минути по-късно “вълците” реализираха второ попадение. То всъщност бе автогол на Фабио Лучони. Този път гостите атакуваха отдясно и в нападението им се бе включил крайният бранител Брупо Перес. Бразилецът центрира към Джеко, босненецът бе изпреварен от централния защитник Фабио Лучони, който игра с топката, но по много лош за отбора му начин и тя попадна в мрежата зад Белец.

Гостите можеха да отбележат още поне един гол до края на първата част, но го сториха в началото на втората. В 52-ата минута Джеко стреля от границата на наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл на Белец - 0:3.

В 66-ата минута домакините пропуснаха много добра възможност за гол. Играч на Беневенто получи топката в много добра позиция близо до вратата на Рома, но стреля неточно. Три минути след това Кода застраши вратата на гостите, но ударът му бе насочен право в добре пласиралия се Алисон Бекер и бразилският страж улови без проблеми.

В 74-ата минута домакините си отбелязаха нов автогол, като негов автор този път стана другият централен бранител - Лоренцо Венути. Коларов опита да намеря с пас отляво Джеко както при първия гол в мача, Венути пресече подаването, но само за да насочи топката в собствената врата.
В заключителните минути пък малшансът попречи на Джеко да направи хеттрик. “Деветката” на Рома уцели за втори път в двубоя греда в 83-ата минута и резултатът остана непроменен.