Денислава Глушкова и Ивайло Дечев спечелиха държавен турнир по тенис до 14 години

Денислава Глушкова от ТК “Дема” и Ивайло Дечев от ТК “Левски” спечелиха титлите на сингъл на държавен турнир за юноши и девойки до 14 год. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе при отлични условия на кортовете на ТК "15:40" в столицата. В състезанието се включиха 64 момчета и 62 момичета.

Във финалната среща при юношите Ивайло Дечев победи със 7:6(2), 6:0 Мартин Десподов от клуба-домакин на турнира.

При момичетата Денислава Глушкова спечели финала с 6:2, 6:0 срещу Виолина Митрофанова ТК "Спорт Палас" (Сливен).

В турнира по двойки при юношите първото място спечелиха Михаил Иванов и Христиан Семерджиев от ТК "15:40”, които в спора за титлата се наложиха с 6:3, 6:3 над Драгомир Драганов от ТК "Спорт Палас"  и Ивайло Дечев.

В надпреварата по двойки при девойките първи станаха Денислава Глушкова и Ира Тодориева ТК "Пазарджик". В драматичен финал те победиха с 6:2, 3:6, 10:6 Елина Буюклиева ТК "15:40" и Виолина Митрофанова ТК "Спорт Палас".

SPORT DEPOT вярва в младите надежди на България и ги подкрепя в техните начинания. За своя избор да се развива професионално в един от любимите ни спортове - тенис на корт, Денислава Глушкова получи екипировка от италианската марка Lotto.