Илия Груев бързо стабилизира Дуисбург

Тежкото поражение от Нюрнберг с 1:6 не доведе до срив в състава на Дуисбург, начело на който е Илия Груев. Днес тимът на родния специалист измъкна равенство 2:2 при гостуването си на Инголщат 04, който до миналия сезон се подвизаваше в германския елит. Двете попадения за “зебрите” реализира притежаващият български паспорт нападател Борис Ташчи.

Таранът на Дуисбург откри резултата в 17-ата минута, но с два гола на Хауке Вал Ингощат излезе напред. Все пак, в 54-ата минута отново Ташчи се разписа за крайното 2:2.

В друг мач днес досегашният лидер Холщайн Кийл загуби у дома от Санкт Паули с 0:1 и отстъпи лидерската позиция на Зандхаузен, който надви с 1:0 Унион Берлин. Кайзерслаутерн падна с 0:2 на собствен терен от Ерцгебирге (Ауе) и е на дъното в класирането с едва 2 точки от 7 кръга.

ИНГОЛЩАТ 04 - ДУИСБУРГ 2:2
0:1 Б. Ташчи (17)
1:1 Х. Вал (42)
2:1 Х. Вал (52)
2:2 Б. Ташчи (54)