Рафаел настрои мерника и за този сезон в Гладбах (видео)

Амбицираният отново да играе в евротурнирите тим на Борусия (Мьонхенгладбах) надигра Щутгарт с 2:0 у дома в първата среща от петия кръг на Бундеслигата, с което записа втори успех. Първите си два гола за сезона в елита заби Рафаел, който през предишните кампании беше сред най-опасните футболисти на “жребчетата”. Бразилецът първо вкара в 57-ата минута, а след това беше точен и от дузпа в 74-ата.

Новаците не бяха на нужното ниво и създадоха чиста опасност едва в заключителните минути, но вратарят Тобиас Зипел показа отличен рефлекс.

За Щутгарт това е трета поредна загуба при гостуване, докато двете изминали домакинства бяха спечелени.