Тежко поражение за юношите на България

Юношеският национален отбор на България (родени 2001 година) отстъпи с 2:5 на връстниците от Турция в контролна среща, която се игра на Националната база в Бояна. Гостите превъзхождаха отбора, воден от Викторио Павлов и напълно заслужено спечелиха.

Нашите намалиха преднината им за 1:2, след като Станислав Шопов реализира от дузпа. Шопов даде дълъг пас от дълбочина на Ияд Хамуд, който спринтира и беше повален от вратаря на турците Мухамет Тепе. Плеймейкърът на Ботев (Пловдив) Шопов не сбърка от 11-те метра.

Второто попадение вкара нападателят на Черно море (Варна) Мартин Минчев, който преди това имаше основателни претенции да получи дузпа, но съдията не даде втори наказателен удар за България.
Двата отбора се срещат още един път в контролна среща, в четвъртък от 10.30 часа на същото място.

Мачовете са част от подготовката на двата отбора за предстоящите Европейски квалификации.