Когато синът ти влезе в историята... пред очите ти

16-годишният Пиетро Пелегри вдигна шум с представянето си срещу Лацио и стана най-младият футболист с два гола в един мач в историята на Серия “А”. Дженоа загуби у дома с 2:3 от “орлите” в мач от 4-ия кръг на италианското първенство през изминалия уикенд, а тийнейджърът се появи в игра от пейката в 33-ата минута и през второто полувреме реализира две попадения във вратата на Томас Стракоша.

Двубоят бе още по-специален за младока, тъй като той направи изключителното си постижение пред очите на баща си Марко, който е помощник-треньор в Дженоа. Камерите уловиха емоциите на Пелегри-старши, който не можеше да сдържи сълзите си по време на паметния за него и за целия италиански футбол двубой, в който за съжаление не взе участие българският национал Андрей Гълъбинов.

Любопитно за отбелязване е, че Пелегри отбеляза първия си гол в Серия "А" срещу другия клуб от Рим - Рома, при това на "Олимпико", при драматичната победа на "вълците" с 3:2 срещу "грифоните" от Генуа в последния кръг на миналия сезон. Въпросният двубой бе и последната изява на легендарния Франческо Тоти с фланелката на Рома.