Милан унизи Лацио насред Рим

Европейският клубен шампион Милан се подигра с Лацио в дербито на 7-ия кръг в Серия "А", след като го победи с 5:1 на "Олимпико". Така "росонерите" записаха първа победа в шампионата от пет мача, от които спечелиха едва 4 точки и вече имат актив от 10 точки. Гостите започнаха много силно срещата, като Кака и Зеедорф пропуснаха добри възможности. В 15-ата минута капитанът Масимо Амброзини откри с рядко красив гол, след като технично прехвърли резервният вратар Муслера от 30 метра. Младокът бе заменил ветерана Балота. Радостта на "червено-черните" бе кратка, след като Маури възстанови равенство в 22-ата минута заради груба колективна грешка в защитата пред Дида.

До почивката Милан поведе отново след гол на Кака от дузпа за нарушение срещу Джилардино. Интересното е, че няколко минути преди попадението на Амброзини съдията Морганти даде друга дузпа за гостите, но след съвет от помощника си я отмени.

През втората част на терена имаше само един отбор и това бе воденият от  Карло Анчелоти. В 53-ата минута добра атака изведе Кака в чудесна позиция и той прати топката за трети път във вратата на Лацио, това бе негово шесто попадение в пъренството. Бразилецът правеше каквото си иска на терена, като в 70-ата минута технично изведе Джилардино, който се разписа за 4:1.

Това пък бе първия гол на Джила от полуфинала реванш от Шампионската лига с Манчестър Юнайтед през май, когато оформи крайното 3:0. До кря на срещата техничните халфове на "росонерите" създадоха още няколко красиви атаки, като при една от тях Джилардино от воле оформи крайното 5:1.

ЛАЦИО - МИЛАН 1:5
0:1 Амброзини (15)
1:1 Маури (23)
1:2 Кака (33-дузпа)