Треньорът на Ботев Нови пазар възмутен от съдийството

Ботев (Нови пазар) загуби с 1:2 гостуването си на Локомотив (Русе) в среща от 6- тия кръг на Североизточната трета лига. Срещата ще се запомни с голямото желание за победа на гостите от Нови пазар и „русенските железничари“, които в интерес на истината се добраха до победата доста трудно, след головете на Сонер Хюсеин и Мартин Иванов. В 26-ата минута гол за гостите отбеляза Иво Михайлов. В последните секунди от редовното време гол на Йордан Миленов с глава беше отменен от съдийската бригада от Варна начело със Стоян Димитров с асистенти Христо Хаджийски и Цветомир Колев за нарушение срещу защитник, което лиши Ботев (Нови пазар) от поне частичния успех.

Футболистите на Ботев (Нови пазар) оспориха бурно и редовността на първия гол отбелязан от Сонер Хюсеин. Според тях нападателя на домакините е бил в очевадна засада.

“Равностоен мач, който трябваше да победим, но не ни се позволи. Не съм ядосан за срещата, вече свиквам. Реферите от Варна предварително решават кой отбор да победи и кой да загуби. В Русе два отменени гола, през втората час съдиите не ни дадоха да играем спокойно, разпокъсаха играта. Първият гол на Локомотив (Русе) беше от чиста засада, нашите момчета го оспориха, но смисъл няма. Ние изтървахме много положения и можехме да си решим мача още в средата на второто полувреме. Като капак на всичко отмененият гол на Йордан Миленов в последната минута на мача. Единоборство за висока топка Йордан бележи гол и след като топката се озовава във вратата на домакините прозвучава сигнала на главният съдия Стоян Димитров. Нямам думи . . .”, каза треньорът на тима от Нови пазар Захари Димитров.