Симеон Славчев с жълт картон при равенство на Лехия

Националът Симеон Славчев получи жълт картон при равенството 3:3 на тима си Лехия Гданск с Ягелония в последния мач от 9-ия кръг на полската Екстракласа. Славчев започна като титуляр и остана на терена до края на мача, след който тимът му записа четвърто равенство от началото на сезона.

С него Лехия заема 12-ото място във временното класиране с 10 точки, докато съперникът им е 6-и с 15.
Двубоят започна отлично за Славчев и съотборниците му, като Лехия поведе в 11-ата минута чрез Блажей Августин.

Всичко обаче се преобърна в следващите минути, като в 24-ата същият Августин си отбеляза автогол. В 29-ата Франковски направи обрата пълен, а малко след почивката Черних вкара за 3:1 за гостите. В 59-ата Пайшао намали, а в добавеното време вкара и изравнителното попадение.