Цуренко отпадна рано в Гуанджоу

Защитаващата титлата си от 2016 година Лесия Цуренко приключи участието си на турнира по тенис в Гуанджоу (Китай) с награден фонд 250 хиляди долара. Украинката, която е под номер 4 в схемата, загуби с 3:6, 4:6 срещу Александра Крунич.

Сръбкинята, която заема 65-о място в класацията на WТА, спечели решителни пробиви в четвъртия и осмия гейм на първата част, след което поведе в резултата. Във втория сет Цуренко на три пъти загуби подаването си, което се оказа решително за крайния изход в двубоя, продължил по-малко от един час.

Във втория кръг на надпреварата Крунич ще се изправи срещу германката Мона Бартел, победила с 6:0, 4:6, 6:3 срещу представителката на домакините Лу Цзинцзин.

Номер 8 в схемата Алисън Риск от САЩ също напусна турнира в Гуанджоу след неочаквано поражение с 3:6, 2:6 срещу шведката Ребека Петерсон.