Порто продължава с пълен актив

Порто спечели с 2:1 като гост срещу Рио Аве в шестия кръг на шампионата в Португалия. "Драконите" имат пълен актив от 18 точки след шестте си поредни успеха, като заемат първото място във временното класиране.

Данило Перейра откри резултата в полза на гостите в 54-ата минута, а 13 минути след това Муса Марега покачи на 2:0.

Нуно Сантош върна едно попадение в полза на Рио Аве десет минути преди изтичане на редовното време.
В 89-ата минута защитникът на домакините Маракао получи втори жълт и съответно червен картон.

В друга среща от кръга Спортинг (Лисабон) победи с 2:0 като домакин срещу Тондела и също има пълен актив от 18 точки до момента.