16-годишен вкара два на Лацио, но Имобиле продължи полета на "орлите"

Италианският национал Чиро Имобиле продължава да демонстрира феноменална си форма. Таранът за пореден път се превърна в герой за Лацио, като донесе победата с 3:2 в гостуването на Дженоа от 4-ия кръг на Серия "А", след като преди седмица сам разби Милан с 4:1, отбелязвайки хеттрик. Голмайсторът отбеляза дежурните си две попадения след почивката, носейки трети успех на тима през този сезон в калчото и трети поред през последната седмица.

Лацио излъга Дженоа Бащош даде аванс на гостите в 13-ата минута, а 16-годишният Пиетро Пелегри, който влезе резерва в 33-ата минута на мястото на Адриан Рикардо Сентурион, изравни в 57-ата минута с помощта на рикошет. Голаджията на гостите върна преднината на "орлите" в 70-ата минута, но Пелегри взриви трибуните на "Луиджи Ферарис" с нов гол в 73-ата минута. Младокът влезе в историята на италианския футбол, като най-младият футболист с два гола в един мач от Серия "А" - 16 години и 112 дни. Досегашният рекорд бе легендата на Силвио Пиола - 17 години и 104 дни, който бе поставен преди повече от 80 години, в далечната 1931 година.

Невероятна грешка на Сантиаго Джентилети обаче провали домакините, които в последните минути мислеха за пълен обрат. Влезлият от пейката аржентинец изведе Имобиле сам срещу Перин, а нападателят технично прехвърли съотборника си в "Скуадра адзура", топката се удари в гредата и спря в мрежата за крайното 2:3 в 83-ата минута.

Лацио излъга Дженоа Буквално минута преди това удар на Ервин Зуканович бе избит със сетни усилия от Томас Стракоша.

Така Лацио изпревари Милан, като с актив от 10 точки е на четвърто място зад лидерите Ювентус, Наполи и Интер, които имат по 12 точки.

Лацио излъга Дженоа Имобиле пък вече има шест гола през този сезон в първенството, като само Пауло Дибала, който е с осем попадения в първите четири мача, е пред него в класацията на голмайсторите. Играчът с номер 17 на фланелката има вече 35 попадения за клуба, като девет от тях са през този сезон. Освен шестте за първенство, той се разписа два пъти във вратата на Джанлуиджи Буфон във финала за Суперкупата на Италия, където "небесносините" триумфираха с 3:2, а през седмицата вкара на Витес при победата с 3:2 в Холандия от Лига Европа, където влезе резерва.

Имобиле има пет гола в кариерата си за Дженоа през сезон 2012/2013 година, когато бе преотстъпен от Ювентус, но въпреки това бе освиркван от тифозите в Генуа още преди да се разпише.

Българският нападател Андрей Гълъбинов остана на пейката през всичките 90 минути. Родният национал за първи път не се появи на терена, след като взе участие в предните три кръга от първенството. Той бе два пъти титуляр, а последният път в Удине влезе резерва.

Лацио излъга Дженоа "Грифоните" останаха с едва една точка през този сезон, като поражението е трето поред за най-стария футболен клуб на Апенините.

След няколко дни играчите на Симоне Индзаги излизат на "Олимпико" срещу Наполи, като ще направят всичко възможно да изпреварят футболистите на Маурицио Сари, който са безгрешни до този момент в шампионата. Неаполитанците постигнаха историческа девета поредна победа в Серия "А", разбивайки с 6:0 Беневенто на "Сан Паоло" в този кръг.

През седмицата Дженоа отново е домакин на Киево.