Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Бдин излезе начело на Северозапада

Отборът на Бдин оглави Северозападната Трета лига, след като победи във Видин Левски (Левски) с 2:1 в мач от 6-ия кръг. Получи се много здрава битка. Домакините я завършиха с намален състав заради червен картон на Евелин Георгиев в 72-ата минута. В 12-ата минута бърза кнотратаака продължи с пас на Александър Соколов към Цветан Цветанов и той шутира неспасяемо от границата на наказателното поле. После само за секунди Денис Георгиев и Мартин Михайлов се измъкнаха очи в очи с левскарския страж, но не уцелиха вратата. В края на първото полувреме обаче Мартин Димитров се пребори за топката, финтира съперник и стреля прецизно за 2:0. Въпреки двата гола пасив гостите не се предадоха. В 72-ата минута Евелин Георгиев фаулира в наказателното поле противник и веднага бе отстранен с червен картон, а Любомир Тодоров намали от дузпа на 2:1.

Това бе втория тежък удар за домакините, тъй като малко преди това лидера им Соколов напусна контузен. Левскарите имаха още ситуации за гол, но видинския вратар Драгомир Петков спаси удари на Евгени Систов, Петър Ванков и Любомир Тодоров. Денис Георгиев пък веднъж пропусна за Бдин.