Локо (Русе) победи Ботев (Нови пазар)

Локомотив (Русе) стигна до труден, но заслужен успех с 2:1 срещу Ботев (Нови пазар) в среща от VI-ия кръг на Североизточната трета лига. Точни за „железничарите“ бяха Сонер Хюсеин и Мартин Иванов, а с тази победа тимът се изкачи на трето място в класирането.

Като цяло двубоят предложи на зрителите на стадиона на Русенския университет двуостра и динамична игра, с положения и пред двете врати. Гостите потвърдиха очакванията, че ще окажат максимална съпротива и няма да се дадат без бой. В крайна сметка, „червено-черните“ успяха със задружни усилия да преодолеят коварния съперник от Нови пазар.

При пряк свободен удар в 21-ата минута вратарят на „Ботев“ Тодор Тодоров не се намеси по най-добрия начин и ударилата се в земята топка стигна до централния нападател на русенци Сонер Хюсеин, който елегантно с глава я насочи към мрежата за 1:0. Гостите протестираха, претендирайки, че при попадението има засада, но съдиите правилно зачетоха гола.

Минути по-късно Динко Станчев от удобна позиция пропусна да удвои преднината на „железничарите“. В ответната атака, обаче, гостите успяха да изравнят. Пас от дълбочина в наказателното поле хвана локомотивската защита неподготвена и Иво Михайлов вкара за 1:1.

В последните секунди на първата част гол за Локо (Русе) бе отменен поради засада. След подновяването на играта се стигна до пряк свободен удар пред вратата на гостите от Нови пазар. Мартин Иванов майсторски изпрати топката директно в мрежата на „Ботев“ за 2:1, който резултат се запази до края мача.

През второто полувреме „железничарите“ направиха всичко по силите си да стигнат до нов гол, но вратарят на гостите Тодор Тодоров бе на своя пост и не допусна повече изненади. Най-деен в предни позиции за Локо (Русе) бе младият нападател Сонер Хюсеин, който получи не малко аплодисменти от зрителите за добрите си изяви. Гостите също опитаха да се върнат в мача и атакуваха остро. В последните секунди на двубоя съдиите отмениха и техен гол.

След успеха си над Ботев (Нови пазар) русенските „железничари“ събраха 10 точки и вече са трети във временното класиране на Североизточната трета лига. В следващия си мач Локо (Русе) ще гостува в Търговище на „Светкавица“. Двубоят е насрочен за идната събота, 23 септември, от 17:00 часа.

Съставът на Локо (Русе): 1. Димитър Лазаров, 13. Мартин Рачев, 16. Борислав Джарнавлиев, 8. Огнян Брайнов (3. Диян Руменов), 23. Мартин Иванов, 6. Мирослав Георгиев, 14. Стефан Митев, 19. Живко Парашкевов /капитан/ (15. Мартин Георгиев), 10. Мартин Недков, 11. Динко Станчев (22. Александър Тошков), 9. Сонер Хюсеин.