Братя Гасол изпратиха Наваро с медал (видео)

Испания успя да се отърси от тежкото поражение от Словения в полуфиналите и спечели бронзов медал от ЕвроБаскет 2017. Така “Ла Фурия” изпрати легендата си Хуан Карлос Наваро с отличие, печелейки бронзовите медали в Истанбул след победа с 93:85 над Русия в малкия финал.

37-годишният гард обяви, че прекратява кариерата си в националния отбор след края на това първенство и го направи успешно - с медал. Бронзът от ЕвроБаскет 2017 е десето отличие за Наваро с националния екип. Легендата има две европейски и една световна титла, два сребърни и един бронзов медал от олимпийски игри, както и два сребърни и един бронзов медал от Европейски първенства.

“Ла Бомба” Наваро започна в стартовата петица на Серджо Скариоло и игра 18 минути, като за това време се отличи с 2 точки.

Испанците показаха огромно желание и си изградиха комфортна преднина още през първата четвърт, която завърши при 21:13, а на почивката авансът им вече бе надхвърлил 10 точки - 45:28.

Руснаците направиха опит да запазят шансовете си за медал живи и след силна трета част се върнаха по-близо до “Ла Фурия” - 66:55. Подемът им продължи и през голяма част от финалните 10 минути, а три минути преди края, разликата бе само две - 78:76. Братя Гасол обаче се погрижиха до сензация да не се стигне, а испанците се възползваха перфектно от грешки на руснаците и затвориха мача в своя полза - 93:85.

"Кулите близнаци" - Марк и Пау Гасол бяха в основата на поредния испански успех. Тандемът реализира общо 51 точки, като 25 от тях бяха дело на Марк, а 26 на Пау. Серхио Родригес изигра пореден перфектен мач с 16 точки и 9 асистенции.

Алексей Швед пак бе най-резултатен за Русия, но за първи път на турнира не премина границата от 20 точки. Гардът вкара 18, а Тимофей Мозгов остана с 14.