Байер (Леверкузен) разнищи Фрайбург (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) разби с 4:0 Фрайбург в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата. Кевин Фоланд изпъкна с два гола (21 и 34), Чарлес Арангис (29) и Юлиан Брант (86) добавиха по едно попадение.

Домакините взеха солидна преднина през първото полувреме. В 21-ата минута Кевин Фоланд откри резултата след прекрасен далечен удар, след който топката намери дясната сглобка на вратата на Александер Шволов. В 29-ата Чарлес Арангис удвои с нов изключителен шут. Халфът намери тупкаща топка около границата на наказателното поле и я прати високо по диагонала. Третият гол падна след ниско центриране отдясно Ларс Бендер и точно насочване на празна врата от крака на Воланд за 3:0.

След почивката Леверкузен логично намали темпото. Въпреки това гостите отново предимно се бранеха с цел да избегнат по-голям разгром. В 69-ата минута Карим Белари отправи хубав изстрел от 21 метра и топката прелетя много опасно над гредата. Минута по-късно домакините вкараха четвърти гол. Първоначално той беше зачетен, но секунди по-късно съдията поиска видеоповторение, след което попадението беше отменено заради нарушение в атака. В 86-ата Брант вкара за крайното 4:0.