Втора загуба за Олимпия (Шумен)

Олимпия (Шумен) загуби гостуването си на ЖФК Варна в мач от II кръг от Държавното първенство по футбол за жени. В горещия съботен следобед "червено- белите" момичета от Шумен загубиха срещата играна на базите на Спортпалас (Варна) със съкрушителното 4:0. Женският тим на Варна водеше в резултата с 2:0 до почивката, като головете паднаха във вратата на Лора Атанасова в 25 мин и 40 мин. През втората част явно топлото време и умората си казаха думата за младите футболистки от Шумен и те допуснаха нови два гола във вратата си, реализирани в 68 мин. и 79 мин.

Въпреки загубата, Олимпия (Шумен) показа, че започва да навлиза в темпото на държавното първенство за жени и на изкуствения терен в спортния комплекс Спортпалас (Варна) показа добра игра и добро взаимодействие между отделните състезателки, което радва старши треньора на отбора Албена Тодорова.

След срещата тя сподели своето мнение за мача: "За нас всеки мач е специален, момичетата започнаха с настроение, което пролича още в началото на срещата, за първи път играем по-спокойно, започнаха вече да си подават повече в сравнение с първата среща, мача вървеше добре, имахме доста изгодни положения, но безопитността си каза думата и в тази среща. Момичетата играят заедно официално втори мач на голям терен, и съвсем нормално е да са все още неопитни. За първи път играхме на изкуствен терен, което беше доста тежко, в предвид топлото време, мирише на гума, неможеха да дишат нормално, защото ние сме свикнали да играем и тренираме на естествен терен. На спортния комплекс „Спортпалас“ обстановката е съвсем различна и въпреки това започнахме двубоя с млади момичета на по 12 години - Деница Янкова и Анастасия Недялкова - децата се спариха перфектно и издържаха цял мач, нямам абсолютно никаква забележка към тях.

Всички се бориха, естествено имаше малки изключения, умората, притеснението също ни се отразиха за крайният негативен резултат. Головете в нашата врата станаха след наши грешки в защитата, през втората част за едно от попаденията вина има и вратарят ни – не можа навреме да стане след плонж и неизчистена извън наказателното поле топка от защитниците, домакините от Варна се възползваха от това и ни вкараха нов гол. Това пречупи желанието за игра в нашите момичета, които след това се поотпуснаха и допуснаха нов гол в нашата врата. Не са ни надиграли кой знае колко много, но все пак реализираха по два гола в двете полувремена и се поздравиха с успех в края на мача. Доволна съм от представянето на нашите момичета, този мач е доста по добър от първия, всеки мач се надграждаме в следващият смятам, че ще е по-добър. Това, че сме последни в класирането не ни е прекършил мерака за създаване на боеспособен отбор и продължаваме напред. Момичетата с всеки мач виждат играта, ситуациите нищо че са неопитни и си знаят, че ще дойде втория полусезон където няма да сме толкова беззъби“ – каза още Албена Тодорова.

В следващия III кръг на първенството Олимпия (Шумен) е домакин на Риал (Перник), като мачът е на 1 октомври, неделя, от 16.00 ч., на градския стадион “Панайот Волов” в Шумен. Следващата седмица има пауза в държавното първенство по футбол - жени, заради ангажименти на националните гарнитури до 17 години.