Класика на Виляреал закотви Алавес на дъното

Футболистите на Виляреал се отърсват от слабия старт на първенството и след двете поредни загуби вече имат два последователни успеха в актива си. “Жълтата подводница” изплува в столицата на баските Витория, където преодоля местния Алавес с 3:0 и го закотви на дъното на класирането в Ла Лига.

Гостите поведоха малко преди почивката, когато Седрик Бакамбю се оказа най-съобразителен и отбеляза за 1:0 в 32-ата минута. Вторият удар бе нанесен почти веднага след подновяването на играта, когато новото попълнение на клуба Карлос Бака вкара за 2:0 в 52-ата минута. Само десет по-късно, в 62-ата, всичко на практика приключи, защото Бакамбю реализира второто си попадение, с което оформи финалното 3:0.

Виляреал вкара три гола за втори пореден мач и има 6 точки след 4 изиграни мача. Алавес пък не може да се похвали с нито едно отбелязано попадение от началото на сезона и след 4 мача има 4 загуби и голова разлика 0:7.

В следващия кръг Виляреал приема Еспаньол, а Алавес ще пътува до Галисия, за да гостува на Депортиваo Ла Коруня.