Венци Христов спаси отбора си от загуба с блестящ гол (видео)

Българският нападател Венцислав Христов спаси СКА-Хабаровск от загуба при домакинството на тима на Ахмат в мач от 10-ия кръг на руската Премиер Лига. Двубоят завърши при резултат 2:2, като Христов реализира последното попадение в двубоя. Бившият играч на Левски бе точен в 88-ата минута. Той открадна топката от играч на Ахмат, а след това надбяга противников защитник, излезе очи в очи с вратаря на гостите и с мощен шут опъна мрежата.

Преди това Константин Савичев даде аванс на СКА-Хабаровск в резултата с гол в 14-ата минута, Аблайе Мбенг изравни в 65-ата, а Антон Швец в 82-ата отбеляза втория гол за Ахмат.

Христов започна мача на пейката и в 71-ата минута смени Георгий Габулов. За 29-годишния нападател това е втори гол в руския елит. СКА пък записа пето поредно равенство и заема 14-а позиция в класирането с 8 точки. Ахмат е седми с 14 точки.