Бивш халф на Лудогорец разплака Бенфика (видео)

Боависта хвърли бомбата в 6-ия кръг на португалската Примейра лига, като победи с 2:1 шампиона Бенфика. Тимът от Порто направи пълен обрат срещу лисабонския гранд, а в герой се превърна бившият футболист на Лудогорец Фабио Ешпиньо, който вкара решителния гол в 74-ата минута.

Жонас Гонсалвеш даде аванс на Бенфика в самото начало на двубоя. Гостите бяха мотивирани да се реабилитират пред феновете си след злощастната загуба от ЦСКА (Москва) в Шампионската лига през седмицата и пропуснаха още няколко добри положения до почивката. В 56-ата минута обаче Ренато Сантош изравни, а в 74-ата стражът на Бенфика Бруно Варела сбърка фатално след шут на Ешпиньо от фаул и позволи на топката да огъне пръстите му и да влети във вратата.
През второто полувреме за Боависта игра и доскорошният футболист на ЦСКА-София Давид Симао.

В класирането начело е Спортинг с 18 точки от 6 мача, следван от Порто и Маритимо с по 15. “Драконите” гостуват на Рио Аве днес, а Бенфика е на 4-о място с 13 точки.

БОАВИСТА - БЕНФИКА 2:1