"Грифоните" разбиха Парма

Отборът на Перуджа разби с 3:0 Парма на стадион "Ренато Кури" в мач от 4-ия кръг на Серия "Б". Успехът бе трети за играчите на Федерико Джунки, които с актив от десет точки се изравниха на върха с Карпи и Фрозиноне."Грифоните" започнаха много силно мача срещу един от основните фаворити за влизане в Серия "А".

Слeд няколко пропуска талантът от Северна Корея Хан Куан-Сон изправи тифозите на домакините на крака. 19-годишният таран беше точен с глава в 18-ата минута, след като се възползва от избита от вратаря Фратали топка. Голът бе негов пети в тази кампания. През втората част два красиви гола на Буонаюто довършиха гостите. Той се разписа първо 51-ата минута, а след това и в 68-ата минута.

Вратарят на домакините Росати показа отличен рефлекс на два пъти, за да запази вратата си суха, като тимът му записа впечатляваща победа.

Поражението бе първо за Парма далеч от "Енио Тардини" в шампионата от 15 април, а също така второ поредно в първенството, след като тимът стартира с две победи сезона. "Дуковете" останаха с актив от шест точки.