Университатя с героично равенство, Златински изгонен за удар без топка

Бившият халф на Лудогорец и Локомотив (Пловдив) Христо Златински получи червен картон в дербито от 10-ия кръг на румънското първенство срещу Динамо (Букурещ), завършило 2:2. Българинът беше изгонен в 29-ата минута за удар в лицето на противников футболист в игрова ситуация. Другите двама българи в състава на домакините - Апостол Попов и радослав Димитров, не взеха участие в двубоя.

Гостите откриха в 18-ата минута с гол на Ривалдиньо, но в края на полувремето и те останаха с 10 човека, след като червен картон получи Валентин Костаче. Диого Саломао в 49-ата минута вкара втори гол за “червените кучета”, но Университатя не се предаде и стигна до равенството с попадения на Александру Балута и Андрей Бурлачу.

В класирането начело е ЧФР Клуж с 22 точки и мач по-малко. Университатя е на второ място с 19 точки, колкото има и Ботошани.

УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА) - ДИНАМО (БУКУРЕЩ) 2:2
0:1 Ривалдиньо (18)
0:2 Д. Саломао (49)
1:2 А. Балута (75)
2:2 А. Бурлачу (89)

Снимка: gsp.ro