"Уембли" отново не видя победа на Тотнъм в Премиър лийг (видео)

Тотнъм не успя да стигне до първа победа на "Уембли" в Премиър лийг и при третия си опит от началото на сезона. "Шпорите" този път записаха разочароващо нулево равенство със Суонзи и не успяха да запазят инерцията от победата над Борусия (Дортмунд) през седмицата. Лондончани доминираха, но така и не успяха да преодолеят Лукаш Фабиански, който на няколко пъти също се намеси много добре. Веднъж и гредата му помогна след удар на Хари Кейн.

Деле Али, който бе наказан за мача с Борусия (Дортмунд) през седмицата, се завърна сред титулярите на Маурисио Почетино. Муса Сисоко и Киърън Трипиър също започнаха, докато Серж Орие, Бен Дейвис и Муса Дембеле останаха на пейката за началото. Майк ван дер Хоорн замени Лирой Фер в състава на "лебедите".

В десетата минута Фабиански спаси опасен удар от фаул на Кейн, а малко след това стражът на гостите отново се намеси добре след изстрел от малък ъгъл на Сон. В края на полувремето Ван дер Хоорн стреля неточно с глава, след като засече центриране от корнер, а след това Вертонген шутира опасно от 25 метра, но Фабиански изби. Тотнъм владееше много повече топката преди почивката и имаше пълен контрол, но гостите се защитаваха добре и не допускаха големи опасности пред вратата на Фабиански, който се намесваше добре, когато това бе нужно.

В 55-ата минута домакините настояваха за дузпа заради това, че Олсон игра с тука в наказателното поле, но Майк Дийн даде сигнал играта да продължи. Четири минути след това "шпорите" пропуснаха най-чистата ситуация до момента. Първо Фабиански изби удар на Сон, след това Кейн стреля от 8-9 метра, но топката срещна напречната греда. В 66-ата минута стражът на Суонзи отново се намеси решаващо, след като Кейн засече с глава центриране на Ериксен от корнер. Реакцията на поляка бе брилянтна и той успя да избие с една ръка над гредата. 1/4 час преди края домакините за втори път претендираха за дузпа, след като отново топката срещна ръката Олсон в наказателното поле. И този път Майк Дийн подмина ситуацията.

Девет минути преди края Кейн за пореден път застраши вратата на гостите, но този път топката премина встрани от целта. В самия край лондончани за трети път поискаха дузпа, след като Орие падна в наказателното поле след единоборство с Аю. Дийн реши да покаже жълт картон на футболиста на Тотнъм заради игра с ръка. Повторенията показаха, че такава няма, а нарушение срещу Орие по-скоро имаше.

Така Тотнъм не успя да спечели и в третия си мач от първенството на "Уембли". Преди това "шпорите" загубиха от Челси и записаха равенство с Бърнли.