100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Борусия (М) се пребори за точка в Лайпциг

Отборите на РБ Лайпциг и Борусия (Мьонхенгладбах) не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 4-ия кръг на Бундеслигата. Мачът завърши 2:2, като домакините на два пъти повеждаха в резултата, но гостите и двата пъти успяваха да изравнят.

Лайпциг откри резултата в 17-ата минута, когато Бернардо напредна отляво и центрира по земя в наказателното поле, където Тимо Вернер засече топката във вратата за 1:0.

В 25-ата минута обаче Борусия получи дузпа за нарушение на Бернардо срещу Йонас Хофман. Торген Азар се нае да изпълни наказателния удар и изравни резултата.

Домакините обаче успяха бързо да си върнат преднината в резултата. В 31-ата минута Жан-Кевин Огюстен получи извеждащ пас, овладя и без забавяне стреля във вратата за 2:1.

В 61-ата минута гостите отново стигнаха до изравняване с прекрасен гол на Ларс Щиндъл. Той овладя пред наказателното поле и с неспасяем удар в далечния ъгъл препарира вратаря и направи резултата 2:2.

В 82-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Наби Кейта изрита в лицето съперников футболист и получи директен червен картон.

Така РБ Лайпциг вече има 7 точки и заема 5-ото място в класирането. Борусия пък е с 5 спечелени точки не 10-ата позиция.