Фалкао се развихри (видео)

Монако постигна класически успех с 3:0 срещу Страсбург в мач от шестия кръг на Лига 1. Така футболистите на Леонардо Жардим се изравниха на върха в класирането с Пари Сен Жермен, като и двата тима имат по 15 точки. Главно действащо лице на терена бе Радамел Фалкао. Колумбиецът асистира на Рони Лопеш за първото попадение в 44-ата минута, а след това вкара два гола след почивката за крайното 3:0. Нападателят се разписа за 2:0 в 51-ата минута с удар отблизо, а в 67-ата минута се пребори с двама защитници на гостите и с мощен удар прати топката в мрежата. Страсбург от своя страна остава предпоследен с едва четири точки.