Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ботев (Враца) изненада Локомотив в Горна Оряховица

Отборът на Ботев (Враца) победи с 3:1 като гост Локомотив (Горна Оряховица) в мач от осмия кръг на Втора лига. Гостите започнаха по-добре срещата, но в 14-та минута Янаки Смирнов наказа бившия си тим и изведе Ботев напред в резултата, след като се възползва от флангова атака. В минутите преди почивката вратарят на врачани Христо Митов направи две важни спасявания, с които позволи на гостите да отидат на почивка с гол аванс. В 53-та минута Деан Христов изравни с диагонален удар след извеждащо подаване на Владимир Мичев. В 70-та минута Борислав Борисов вкарва страхотен гол от воле, а шест минути по-късно отново Борисов и пак воле направи резултата 1:3.

Така с успеха си днес Ботев се изкачи на втора позиция в класирането с актив от 17 точки - само на една от лидера Царско село. Локомотив от своя страна остава с 12 на шесто място.