Царско село отново първи след драма с Лудогорец 2

Отборът на Царско село се върна на върха във Втора лига. Тимът на Никола Спасов спечели много драматично с 3:2 срещу Лудогорец 2 на комплекса в "Царско село". Мачът бе от 8-ия кръг на първенството, а след този успех домакините са еднолични лидери с 18 точки.

Голмайсторът на турнира Светослав Диков отбеляза дежурното си попадение още в 5-ата минута. Таранът вече има девет попадения в осем срещи. Юношеският национал на "орлите" Светослав Ковачев обаче изравни с фантастично изпълнение от 40 метра. Лявото крило бе точен в 25-ата минута. Второто полувреме отново започна с гол за домакините. Този път Павел Петков се разписа от дузпа в 51-ата минута.

Талантите на родния шампион обаче не се предадоха и се опитваха да изравнят, като в крайна сметка го сториха в 78-ата минута. Тогава Ковачев вкара втория си гол в двубоя и общо пети в кампанията, а след това последваха две отлични възможности за "орлите", които можеха да стигнат до пълен обрат. По-големият опит обаче си каза думата в последните минути, когато резервата Салас Окечукво донесе победата на Царско село в 87-ата минута. Голът бе първи за нигериеца, който има вече седем срещи за "царете" в първенството.

Лудогорец остана на 12-то място с осем точки.