Фиорентина надви Болоня (видео)

Отборът на Фиорентина записа втора поредна победа в Серия “А”. След като започна с две загуби шампионата, “Виола” помете в миналия кръг с 5:0 като гост Верона, а тази вечер на своя стадион “Артемио Франки” прекърши с 2:1 Болоня.

Двата отбора си размениха по един бърз гол в началото на второто полувреме. В 51-ата минута Федерико Киеза изведе “виолетовите” напред в резултата с много хубав гол с фалцов удар, на който стражът на гостите Антонио Миранте не можа да реагира.

Само минутка по-късно обаче футболистите на Стефано Пиоли се простиха с преднината си. Болоня успя да изненада съперника и секунди след подновяването на играта от центъра аржентинският ветеран Родриго Паласио бе изведен сам срещу Марко Спортиело и с мощен шут от въздуха изстреля топката във вратата - 1:1.

В 69-ата минута аржентинският защитник Херман Пацейя донесе победата на тима от Флоренция. Той изпрати топката в противниковата врата с глава след центриране от ъглов удар.

Фиорентина временно се изкачи на шесто място в класирането с 6 точки, докато тимът на Роберто Донадони е 10-и с 4 точки след първите 4 кръга.