Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Нюкасъл навлиза във форма - трета поредна победа (видео)

Отборът на Нюкасъл записа трета поредна победа в Премиър лийг. “Свраките” се справиха с 2:1 с гостуващия Стоук Сити в двубой от петия кръг на шампионата. Кристиан Атсу и Джамал Ласелс бяха точни за играчите на Рафаел Бенитес, а за “грънчарите” се разписа Джердан Шакири.

Резултатът бе открит от домакините в 19-ата минута. Тогава Мат Ричи намери по отличен начин на задната греда Атсу, който без проблеми откри. До края на полувремето Нюкасъл можеше да удвои на няколко пъти преднината си, но Ласелс и Хоселу пропуснаха от удобни позиции. В началото на втората част играчите на “свраките” се отличиха с още няколко пропуска и старата максима, че ако не вкараш, ще ти вкарат се потвърди за пореден път. Джо Алън намери с дълъг пас Шакири, който с левия крак прониза Робърт Елиът за 1:1. Все пак в средата на втората част Нюкасъл отново излезе напред. Ричи центрира от корнер и Джамал Ласел се извиси, за да прати с глава топката в мрежата. В края на мача гостите можеха да стигнат до изравняване, но удар на Ерик-Максим Чупо-Мотинг мина встрани от вратата.

По този начин домакините се поздравиха с пореден успех, който ги праща, поне временно, на четвърта позиция в класирането с актив от девет точки. Стоук от своя страна записа трети пореден мач без успех и остава с пет точки на 13-а позиция.