Рома разкъса Верона при завръщането на Флоренци (видео)

Отборът на Рома победи Верона с 3:0 в мач от 4-ия кръг на Серия “А”. Автори на головете станаха Раджа Наинголан (22) и Един Джеко (34, 67). По този начин футболистите на Еузебио Ди Франческо записаха втора победа от началото на шампионата. Те са и с мач по-малко, тъй като двубоят им от 3-ия кръг със Сампдория в Генуа бе отложен заради лоши атмосферни условия. Тази вечер условията за игра също не бяха перфектни, тъй като за известен период от време през първата част двата тима бяха принудени да играят при проливен дъжд.

В стартовия състав на Рома в официален мач се завърна след дълго отсъствие заради две контузии на коляното юношата на “джалоросите” Алесандро Флоренци. Универсалният футболист игра като десен бек и се представи много силно, като се отличи с асистенция за първото попадение на Джеко. Титуляр за столичани днес бе и младият турски нападател Ченгиз Юндер, който бе привлечен в състава това лято. Юндер уцели греда в началото на двубоя.

Рома заема седмо място във временното класиране с 6 точки, докато Верона остава с една точка и се намира на предпоследното 19-о място.

Още от първата минута домакините подложиха на силен натиск съперника си и само в първите 10-ина минути “вълците” на 3-4 пъти застрашиха вратата на бразилския страж Андраде Николас. В 9-ата минута Един Джеко пропусна прекрасен шанс за гол. Босненският нападател успя да изскочи сам срещу вратаря на Верона, но от близко разстояние не съумя да го преодолее.

В 17-ата минута получилият шанс да играе в стартовия състав турски младок Ченгиз Юндер уцели греда. Той получи топката от Ражда Наинголан в наказателното поле на веронци и от малък ъгъл стреля мощно, а топката се отби от гредата.

В 22-ата минута “джалоросите” излязоха напред в резултата. Домакините загубиха топката в собствената си половина, Джеко подаде на намиращия се вляво от него Стефан Ел Шаарауи, който пък с фин пас намери в отлична позиция белгийския халф Раджа Наинголан и “Нинджата” с хубав изстрел отблизо опъна мрежата зад Андраде Николас.

В 34-ата минута топреализаторът на Серия “А” за миналия сезон Един Джеко направи резултата 2:0. “Деветката” заби с глава от съвсем близко разстояние топката във вратата на Верона, възползвайки се от прекрасната асистенция на Алесандро Флоренци. Юношата на Рома получи топката от Даниеле Де Роси на десния фланг, финтира противников бранител и с много прецизно центриране качи топката на главата на Джеко.

В последните секунди на първата част Ел Шаарауи получи шанс да стреля от въздуха от доста удобна позиция след дълъг пас, но до гол не се стигна.

В 61-ата минута Джеко направи резултата 3:0. Босненецът засече по блестящ начин центриране на Александър Коларов отляво.

Пет минути по-късно гостите останаха с 10 души на терена. Втори жълт, съответно червен картон получи Самуел Супрайен и вече задачата на тима на Фабио Пекия бе по-скоро да устиска този резултат.

Секунди след това Юндер се откъсна напред след хубав пас на Джеко, но стреля неточно. Веднага след това пък току-що влезлият в игра за Верона опитен нападател Джампаоло Пацини застраши вратата на домакините, но до гол не се стигна. Малко след това Ел Шаарауи направи много сериозен пропуск за “вълците”, а в 73-ата минута Пацини вкара красив гол, но той бе отменен, тъй като 33-годишният ветеран бе в положение на засада.

Четвърт час преди края в игра за Рома се появи рекордното ново попълнение Патрик Шик. Младият чешки нападател, за когото това бе официален дебют за “вълците”, стреля опасно към вратата на Андраде Николас само секунди след появата си на терена. До края на срещата домакините видимо пестяха сили пропуснаха още 2-3 добри възможности за гол, но в крайна сметка се поздравиха с убедителна победа преди следващия си мач - гостуване на новака Беневенто в междинния пети кръг на 20 септември. Верона пък приема Сампдория в същия ден.