Кристъл Палас записа негативен рекорд в дебюта на Рой Ходжсън (видео)

Кристъл Палас стана първият отбор в историята на Премиър лийг, който губи първите си пет мача от първенството без да успее да отбележи нито един гол. "Орлите" отстъпиха с 0:1 на Саутхамптън на "Селхърст Парк" в дебюта на Рой Ходжсън. Стивън Дейвис (6') реализира единственото попадение, а Кристиан Бентеке и Джейсън Пънчиън пропуснаха двете най-добри ситуации за лондончани.

Кристъл Палас остави в историята негативния рекорд на Нюкасъл от 2005-06, когато "свраките" записаха 438 минути без да отбележат гол в Премиър лийг.

Рой Ходжсън бе предприел само една промяна в стартовия състав на Палас за дебютния си двубой - възстановеният Рубен Лофтъс-Чийк започна за сметка на Чун-Йон Лий. Мая Йошида, Марио Лемина, Душан Тадич и Шейн Лонг стартираха за Саутхамптън. Вирджил ван Дайк попадна в групата на "светците" за първи път през този сезон, но бе оставен на скамейката за началото. Холандецът се появи в игра в заключителните минути.

Двубоят започна неприятно за Ходжсън, тъй като още в шестата минута неговият тим получи гол. Душан Тадич проби отдясно и стреля от малък ъгъл, Хенеси боксира, но прати топката на крака на Дейвис, който стреля от точката за изпълнение на дузпа, поразявайки опразнената врата. В 16-ата минута Кристиан Бентеке пропусна страхотна възможност да изравни резултата, след като засече центриране на Лофтъс-Чийк по земя, но от два метра прати топката право във Фрейзър Фостър, който изби в корнер.

След около половин час игра Лофтъс-Чийк имаше два шанса да се разпише, но в първия случай топката профуча покрай гредата, а малко след това удара на халфа на Челси бе блокиран.

В 49-ата минута Пънчиън пропусна нова страхотна възможност, след като стреля от границата на малкото наказателно поле, но Фрейзър Форстър отново успя да се намеси и да спаси отбора си.

До края Ромелу пропусна една добра възможност за гостите, а в 87-ата минута в игра за първи път през този сезон се появи Ван Дайк.

Саутхамптън вече има осем точки, докато Кристъл Палас остава на дъното с голова разлика 0:8.