Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Робен и Лева се разправиха с Майнц на "Алианц Арена" (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) разгроми Майнц 05 с 4:0 на "Алианц Арена" в мач от 4-ия кръг на германската Бундеслига. Ариен Робен (11, 23) и Роберт Левандовски (50, 77) реализираха по две попадения за баварците, а победата на домакините можеше да е и още по-изразителна. След този успех ден преди началото на тазгодишния Октоберфест в Мюнхен футболистите на Карло Анчелоти събраха 9 точки и са втори в класирането, като пред тях с 10 точки е само Хановер 96. Майнц е 14-и с 3 точки, като днес претърпя трето поражение от началото на сезона в германското първенство.

В 11-ата минута Томас Мюлер стреля към вратата на гостите, топката се отклони от Ариен Робен и се озова във вратата на Майнц - 1:0.

В 15-ата минута пред Майнц се откри добър шанс за изравняване на резултата. Робин Куайсон бе изпуснат от защитата на Байерн, откъсна се напред и стреля, но Мануел Нойер показа класата си и изби.

Три минути след това пък Байерн пропиля страхотна възможност за 2:0. Първо Робен получи шанс да стреля от много удобна позиция, но стражът Рене Адлер парира изстрела. Топката обаче попадна в Арутро Видал, който бе длъжен да я изпрати в мрежата при добавката, но Адлер спаси и шута на чилийския халф.

В 21-ата минута пък бе ред на Кингсли Коман да направи непростим пропуск. След отличен пробив отляво на Робен холандецът пусна леко топката към Коман, който обаче вместо да скъса мрежата зад Адлер уцели напречната греда. Минута по-късно и Роберт Левандовски не улучи вратата на Майнц от прекрасна позиция.

Голът обаче “се печеше” и резултатът действително стана 2:0 в 23-ата минута, а негов автор отново бе Робен. Този път в попадението на холандския ветеран нямаше нищо случайно. Той пое отлично топката в полето на гостите, демонстрира скоростта си и технично копна топката, за да я изпрати в мрежата зад Адлер.

След второто попадение на Робен домакините понамалиха темпото, но 5 минути след почивката резултатът стана 3:0. Този път автор на гола бе Левандовски. Полският нападател се възползва от отличното центриране отдясно на Томас Мюлер и засече топката във вратата на безпомощния Адлер.

Минутка-две по-късно Лева не бе далеч от нов гол, а в средата на второто полувреме първо Томас Мюлер с атрактивен удар от въздуха не уцели вратата на Адлер, а малко след това Нойер направи страхотно спасяване след шут на Фабиан Фрай.

В 71-ата минута Адлер спаси удар с глава на Видал, като топката се отби от напречната греда, но шест минути след това стражът на гостите за пореден път трябваше да извади топката от мрежата си. Джошуа Кимих центрира отлично към Левандовски и полякът с блестящ удар с глава направи резултата 4:0.

Броени минутки след четвъртото попадение и резервата Себастиан Руди бе много близо до гол във вратата на Майнц. Той уцели греда със страхотно воле и не успя да направи победата на Байерн още по-изразителна.

Четири минути преди края пък резервата Йошинори Муто не съумя да реализира почетно попадение за Майнц. Японският нападател сам си създаде голово положение, като се пребори за топката, устреми се напред, но стреля неточно.

В последните секунди Адлер направи ново спасяване и не позволи на баварците да отбележат пето попадение, но това нямаше никакво значение, тъй като мюнхенци се поздравиха с безпроблемна победа и са само на точка зад лидера Хановер във временното класиране.