Манчестър Сити превзе върха с отличен 6 (видео)

Манчестър Сити е новият лидер в Премиър лийг на Англия. "Гражданите" поне временно превзеха върха в класирането, след като записаха разгромна победа с 6:0 в гостуването си на Уотфорд. Героят в мача отново бе звездата на гостите Серхио Агуеро, който се отчете с хеттрик с голове в 27-ата, 31-ата и 82-ата минута, а също така асистира за третото попадение на Габриел Жезус в 37-ата минута. Другите голмайстори за гостите бяха Николас Отаменди, който се разписа в 63-ата минута, и Рахим Стърлинг, който вкара от дузпа в 89-ата минута.

Още от самото начало на мача Манчестър Сити зареди атака след атака. В началните минути удари към вратата на домакините отправиха Фернандиньо на два пъти и веднъж Бенжамен Менди.

Домакините пък действаха по-прибрано и дебнеха за грешка на съперника. Такава за малко да дойде в 14-ата минута, когато един дълъг тъч внесе смут в защитата на "гражданите", топката не бе изчистена добре и Абдулай Дукуре стреля от движение, но неточно.

Сити обаче продължаваше да има инициативата и в 16-ата минута Агуеро получи пас на скорост и от трудна позиция опита прехвърли вратаря, но без успех. Аржентинецът имаше нов шанс да обстрелва вратара след един корнер в 20-ата минута, но и този път ударът му не намери очертанията.

В същото време в 24-ата минута "стършелите" стигнаха до най-доброто си положение за гол. При едно центриране от фаул Ричарлисон стреля с глава и топката профуча до гредата.

Само три минути по-късно обаче Манчестър Сити стигна до откриване на резултата. Кевин де Бройне центрира отлично от фаул и Агуеро с глава простреля вратата на Гомес за 0:1. В ситуацията обаче останаха съмнения за засада.

В 31-ата минута гостите удвоиха преднината си и отново героят бе Кун. Габриел Жезус напредна отляво и подаде за Давид Силва, който пък без забавяне продължи към Агуеро, а за аржентинеца остана само да вкара в опразнената врата.

В 36-ата минута и Де Бройне имаше шанс да обстрелва вратата на Аурелио Гомес, който успя да отрази удара му. Минута по-късно обаче бразиският страж отново трябваше да вади топката от вратата си. Агуеро пусна извеждащ пас за Жезус, който се обърна и стреля в далечния ъгъл за 0:3. И в тази ситуация обаче изглеждаше, че има засада на бразилския футболист и голът не тряваше да бъде зачетен.

В 41-ата минута Де Бройне отправи изстрел от фаул над вратата.

Уотфорд започна малко по-добре второто полувреме. В 49ата минута Андре Карильо опита хубав изстрел от воле, преминал до гредата. В 53-ата минута пък домакините претендираха за дузпа за нарушение на Кайл Уокър срещу Натаниел Чалоба, но такава не бе отсъдена.

"Стършелите" имаха нова възможност да намалят изоставането си в 59-ата минута, когато след корнер Ричарлисон стреля опасно с глава, но над вратата.

Манчестър Сити обаче бързо си върна инициативата и в 62-ата минута Силва стреля силно и Гомеш трябваше да показва рефлекс. При последвалия корнер Силва центрира в наказателното поле, където Отаменди с глава вкара зза 0:4.

В 72-ата минута Уотфорд имаше нов шанс за почетен гол, но Етиен Капу стреля отблизо с глава покрай вратата. В 82-ата минута Агуеро оформи своя хеттрик. Той напредна на скорост, премина няколко защитници и чукна топката покрай покрай плонжа на Гомес, като тя се чукна в гредата и се озова зад голлинията, въпреки усилита на защитник да я изчисти.

Малко по-късно Рахим Стърлинг пропусна добра възможност за нов гол, но в 88-ата минута той си изработи дузпа, която сам реализира и оформи крайното 0:6.

С тази победа Манчестър Сити вече има 13 точки и излезе еднолично начело в таблицата. Това пък бе първо поражение за Уотфорд, който се намира на 10-ото място с 8 точки.