Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Интер лети с късни голове, Тонев пропусна да накаже "нерадзурите" (видео)

Отборът на Интер продължава да лети в Серия "А". Тимът на Лучано Спалети поведе в калчото, след като записа четвърти пореден успех в първенството. "Нерадзурите" постигнаха трудна победа в гостуването на Кротоне от 4-ия кръг кръг на първенството.
Попаденията бяха дело на Милан Скриняр (82) и Иван Перишич (92), които се разписаха в последните десет минути на срещата.

Българският национал бе титуляр Александър Тонев, за когото това беше дебют през сезона на Ботуша, след като заради травма пропусна първите срещи.Родният бързак бе най-активен за тима, като си партнираше в атака с хърватския нападател Анте Будимир.

Същевременно атаката на гостите се водеше от голямата звезда и капитан Мауро Икарди, подпомаган от Иван Перишич, Жоао Марио и Антонио Кандрева.

През първата част липсваха положенията на пълния стадион "Ецио Шида". Най-добрата възможност за домакините бе на Тонев още в 8-ата минута, когато родният национал стреля от границата на наказателното поле, но Самир Ханданович изби.

Втората част започна с отличен шанс за "акулите", но словенският вратар бе страхотен. Стражът спаси вратата си в 51-ата минута, след като Тонев излезе очи в очи с него. Бързакът изпревари защитата на "нерадзурите", но отличният рефлекс на Ханданович му попречи да отбележи първи гол за сезона.

Вратарят на гостите отново бе блестящ в 68-ата минута. Този път, той изби удар с глава на Маркус Кристер Роден, който засече остро центриране отляво.

Двубоят вървеше към равенство, но в 82-ата минута Скриняр матира домакините. Бранителят се възползва от разбъркване, като бе най-съобразителен между няколко играчи на "акулите и вкара първия си гол за клуба.

В даденото продължение Перишич отново показа своята класа. Хърватинът преодоля един защитник, след което с десния крак прати топката в далечния ъгъл за 2:0. Попадението бе негово трето за сезона и общо 21-о в Серия "А".

Интер е едноличен лидер с пълен актив от 12 точки, но Ювентус и Наполи имат мач по-малко. Кротоне остана само с една точка, но също така без отбелязан гол през тази кампания.

През седмицата двата тима имат гостувания от междинния кръг. Интер ще има визита на Болоня, докато Тонев и компания на Аталанта.