Вутов: Вкараха ни гол от засада и от дузпа, свирена за нарушение извън наказателното поле

Водещият се за старши треньор на Етър Иван Вутов обвини съдиите, че са свирили пристрастно при днешната загуба на тима с 1:2 от Берое. Специалистът има претенции и за двете попадения на заралии.

“Бих анализирал нещата по два начина - чисто футболни и субективни. През първите 45 минути играхме добре и реализирахме гол. Второто полувреме отстъпихме средата на терена. Превъзхождаха ни в бързина. Знаехме, че силата на Берое е с раздвижена игра в центъра на терена.

Субективният фактор е съдията. Той повлия. Първият гол е от засада, а вторият - събарянето е извън пеналта. Без да се оправдавам от загубата, но съдийството спомогна. Той беше много необективен. Дори един некомпетентен човек щеше да реагира по друг начин. Един съдия гледа мача отблизо. Но нека не се оправдаваме със съдията, ние сме си виновни. Честитя на Берое, който се бори за първата петица.

Нямаме повод да смятаме, че днес сме играли слабо”, коментира Вутов, който е бивш футболист, треньор и спортен директор на Берое.

“Берое за мен е болка и страдание. Бил съм в най-тежките години, когато Берое нямаше елементарни средства за футбол. Като футболист мисля, че съм дал нещо за 7 години, но вече не ни познават новите поколения. Няма какво да се представяме”, добави треньорът на Етър.