Драма в края лиши Банков от първи три точки на вратата на Рух (видео)

Късна драма лиши Николай Банков от първи три точки на вратата на полския Рух (Хожув). Тимът на българина имаше аванс от два гола в резултата до 89-ата минута при домакинството си на Тучи и вече виждаше как записва втора победа от началото на сезона. Срещата от осмия кръг на Дивизия 1 обаче завърши по изключително неприятен начин за тима на родния страж, който допусна изравняване до 2:2 в добавеното от главния съдия време.

Момчетата на легендарния голмайстор на Панатинайкос Кшищоф Важиха натрупаха преднина след гол на Урбанчук в 31-ата минута и попадение на Фиджукиевич в собствената му врата в 57-ата минута. Всичко вървеше към така желания успех за 14-кратния шампион на Полша, когато Абрамович намали в заключителните секунди на редовното време, а в петата минута на продължението Матушак бе оставен непокрит и отблизо разстреля Банков.

В класирането Рух продължава да бъде на последното място с актив от минус 1 точка. Припомняме, че заради сериозни финансови проблеми клубът от Хожув започна новата кампания с минус 5 точки, както и със забрана да картотекира нови футболисти в първите няколко кръга. Точно поради тази причина едва в седмия Банков за първи път застана под рамката в официален двубой.

Рух, освен че е 14 пъти шампион на Полша, има във витрината си и три купи на страната. Във визитката му впечатление правят и няколко силни години на сцената на Стария континент - достигане до четвъртфиналите в турнира за Купата на УЕФА (1974) и Купата на европейските шампиони (1975).