Много спорна дузпа донесе радост на Берое във Велико Търново (видео)

Отборът на Берое стигна до изключително драматичен успех с 2:1 над Етър във Велико Търново. Играчите на Александър Томаш грабнаха трите точки след много спорна дузпа. Главният съдия посочи бялата точка, въпреки че нарушението изглеждаше, че е извън наказателното поле. Първият гол на стадион "Ивайло" бе дело на Самб Бадара (19), преднината на домакините не се задържа дълго, след като Антон Карачанаков изравни в 38-ата минута. В края на срещата Мартин Камбуров донесе трите точки на "зелените". Опитният стрелец заби поредния си гол в Първа лига.

Самият двубой започна с първа атака за домакините. Александър Александров пробва да шутира, но крайният бранител не успя да нанесе по-добър завършващ удар и Перниш улови. В 19-ата минута логичното се случи и "виолетовите" поведоха в резултата. Играчите на Станислав Генчев направиха добра атака. Иван Вълчанов подаде към Димо Атанасов, който центрира перфектно към Самб Бадара. Таранът показа класа, вкарвайки своя четвърти гол с екипа на Етър.

Отговорът на Берое не закъсня. Мартин Райнов се озова на отлична позиция в наказателното поле, халфът шутира, но кълбото срещна страничния стълб. Това бе и първата отлична възможност за гол в мрежата на Христо Иванов.

В 38-ата минута гостите изравниха резултата. Мартин Камбуров и Райнов направиха двойно подаване, след което последният се опита да подаде към Еуженио, бранител на Етър изби, но в краката на Карачанаков, който с премерен удар вкара кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Иванов.

В 53-ата минута Берое бе близо до нов гол, но първо Виданов, а после и Карачанаков пропуснаха да се разпишат за втори път във вратата на "виолетовите". В 70-ата минута резервата Румен Руменов изведе Иван Стоянов, който стреля право в тялото на Душан Перниш. Три минути по-късно Кохей Като сбърка и подари топката на Бадара. Таранът не се забави и шутира технично, но само късметът лиши нападателя от втория си гол в срещата.

В 86-ата минута Педро Еуженио проби мощно отляво и навлезе към наказателното поле. В този момент резервата Чавдар Ивайлов бутна извън наказателното поле крилото, но съдията без да се замисли посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров. Легендарният нападател не сбърка, като по този начин донесе важни три точки за тима от Стара Загора.

В следващия кръг Берое приема Левски, а новакът в Първа лига гостува на Черно море.