Монтела: Нуждаехме се от тази победа

Треньорът на Милан Винченцо Монтела остана много доволен от представянето на своите играчи при победата с 5:1 над Аустрия (Виена) в Лига Европа. Той заяви, че тимът му се е нуджаел от този успех, който да му върне самочувствието след загубата с 1:4 от Лацио в Серия “А”.

“Загубата от Лацио много ни тежеше, но днес ми хареса духът и интерпретирането на играта. Действахме бързо и си осигурихме победата още до края на първото полувреме. В началото на втората част имаше леко оптускане и трябва да работим над това, но като цяло съм доволен от победата… Мисля, че загубата от Лацио ни се отрази добре, за да ни даде ново вдъхновение за следващите мачове от кампанията. В предишни срещи се е случвало да не си довършваме работата докрай и да оставяме шансове на съперника да се върне в мача. Тази вечер това не се случи. Важно е да работим над психическата устойчивост и концентрацията на тима през целия мач”, заяви Монтела.