Реал Сосиедад прегази Розенборг

Отборът на Реал Сосиедад победи повече от категорично тима на Розенборг в първия мач от група “L” на Лига Европа. Баските се наложиха с 4:0 и зарадваха феновете на “Аноета” с красива и резултатна игра.

Головото шоу започна с два бързи гола в 9-ата и 10-ата минута. Първо далечен удар на Асиер Ияраменди бе избит от вратаря, но топката попадна в Диего Йоренте, който отблизо бе точен за 1:0. Само минута след това Чаби Прието с меко центриране намери Давид Сурусута, който с глава бе точен за 2:0.

Малко преди края на първото полувреме преднината на домакините стана класическа. Чаби Прието центрира по земя, а Скиелвик прати топката в собствената си врата.

Крайното 4:0 пък бе оформено отново от Йоренте, който засече с глава центриране на Хосе Кайехон от корнер в 77-ата минута.

Така Реал Сосиедад прибави първи три точки в актива си, докато Розенборг тепърва ще се опитва да намери победния път в следващите си мачове от групата.

РЕАЛ СОСИЕДАД - РОЗЕНБОРГ 4:0
1:0 - Йоренте (9)
2:0 - Сурусута (10)
3:0 - Скиелвик (41-автогол)
4:0 - Йоренте (77)