Ница громи в Белгия

Ница започна по най-добрия възможен начин участието си в група “К” на Лига Европа. Френският тим надигра с категоричното 5:1 Зюлте-Варегем в гостуването си в Белгия.

Гостите набързо взеха комфортна преднина от два гола след точни изстрели на Аласан Плеа в 16-ата и 20-ата минута. След това и Данте се разписа, за да направи резултата класически в 28-ата минута.

В началото на второто полувреме домакините успяха да върнат един гол чрез Лея Исека, но това само раздразни играчите на Ница, които довършиха съперника с нови две попадения. В 69-ата минута Алан Сен-Максимин направи резултата 1:4, а крайното 1:5 оформи Марио Балотели в 74-ата минута на двубоя.

Така Ница записа гръмка победа и излезе начело в група “К”, докато Зюлте-Варегем изглежда ще бъде аутсайдерът в групата и няма да има големи шансове да се бори с по-класните си съперници.

ЗЮЛТЕ-ВАРЕГЕМ - НИЦА 1:5
0:1 - Плеа (16)
0:2 - Плеа (20)
0:3 - Данте (28)
1:3 - Исека (46)
1:4 - Сен-Максим (69)
1:5 - Балотели (74)