Апоел Беер Шева победи Лугано пред невероятната атмосфера на стадион “Търнър” (снимки)

Oтборът на Апоел Беер Шева постигна труден успех с 2:1 над Лугано в първи мач от група “G” на Лига Европа. Домакините надиграха швейцарския тим пред невероятната атмосфера на стадион “Търнър”. Попаденията за израелците реализираха Айнбиндер в първите минути на срещата и Цедек, който успя и да си вкара автогол. В другия мач от групата Стяуа размаза с 3:0 Виктория (Пилзен).

Двубоят стартира уникално за домакините. След само 120 секунди игра Меликсон асистира на Айнбиндер, който безкомпромисно матира стража на гостите. В 11-ата минута резултатът можеше да се промени, но звездата на Апоел Томаш Пекхарт пропусна дузпа. Вратарят на Лугано показа класа, спасявайки шута на чешкия футболист.

След вихреното начало, нещата на терена се успокоиха, като чак в 34-ата минута Нвакеме пробва късмета си с удар от дистанция, но кълбото мина далеч от целта.

Второто полувреме започна малко по-добре за Лугано. В 49-ата минута Гернд шутира, но Хаимов се справи със ситуацията. Седем минути по-късно Мариани също не успя да намери очертанията на вратата.

Все пак в 60-ата минута домакините стигнаха до втори гол в мрежата на Коща. Централният бранител на гостите Големиц фаулира Меликсон в наказателното поле и съдията без да се замисли свири втора дузпа. Зад топката този път застана Цедек, който не пропусна да зарадва феновете на тима.

В 67-ата минута гостите намалиха, след като Цедек вкара топката в собствената си врата. Гол, който не спря Апоел към трите точки.

АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА - ЛУГАНО 2:1

1:0 Айнбиндер (2)
2:0 Цедек (60)
2:1 Цедек (67 авт.)

Стартови състави:

Апоел: 55. Хаимов, 5. Цедек, 7. Ради, 20. Таха, 11. Айнбиндер, 9. Нвакеме, 24. Меликсон, 30. Огу, 69. Корхут, 81. Ело, 99. Пекхарт

Лугано: 1. Коща, 5. Големиц, 7. Морзук, 8. Мариани, 18. Пичиночи, 14. Сабатини, 19. Гернд, 22. Рулиер, 28. Сулмони, 33. Чрънигой, 91. Михайлович