Зенит грубо свали Вардар на земята (видео)

Зенит набързо свали на земята летящия в облаците тим на Вардар (Скопие). Македонският шампион, който поднесе сензацията в плейофа, отстранявайки Фенербахче, днес обаче не бе на нивото на руския си съперник и бе разбит с 0:5 на “Филип II Македонски”.

Преди този мач Вардар бе в серия от 5 поредни победи във всички турнири и се надяваше да продължи с добрите си изяви. Всъщност обаче се случи точно обратното и домакините изиграха един от най-слабите си мачове напоследък.

Зенит взе преднина още в 6-ата минута, когато след центриране от корнер Александър Кокорин с глава простреля вратата за 0:1.

След това отново Кокорин удвои преднината на своя тим. В 21-ата минута Дмитрий Полоз с отлично центриране намери съотборника си в наказателното поле и той отблизо с глава бе точен за 0:2.

Кокорин имаше участие и в третия гол на Зенит. В 39-ата минута той на два пъти комбинира с Артьом Дзюба, като втория път с пета го изведе на стрелкова позиция и той не сбърка за 0:3.

И Бранислав Иванович записа името си сред голмайсторите в 66-ата минута. Тогава топката бе центрирана остро в пеналта, там вратарят Гачевски се намеси доста неубедително и прати топката в краката на сърбина, който отблизо я насочи в мрежата.

Крайното 0:5 оформи Емилиано Ригони минута преди последния съдийски сигнал. Той бе изведен на скорост и технично чукна топката покрай вратаря.

Така Зенит записа първите три точки в актива си и превзе първото място в група “L”. Вардар пък тепърва ще трябва да се съвзема от тази тежка загуба.

ВАРДАР (СКОПИЕ) - ЗЕНИТ 0:5
0:1 - Кокорин (6)
0:2 - Кокорин (21)
0:3 - Дзюба (39)
0:4 - Иванович (66)
0:5 - Ригони (89)