Динамо Киев обърна албанци, любимец на сектор "Г" с гол за украинците

Украинският гранд Динамо Киев постигна волева победа над албанския Скендербеу с 3:1 у дома в мач от група В на Лига Европа и оглави временното класиране в потока. Двубоят може да се раздели на две части.
През първото полувреме на възпитаниците на треньора Александър Хацкевич определено не им вървеше. Те създаваха много положения, но така и не успяваха да нанесат решителния голов удар. За сметка на това обаче гостите от Албания успяха да открият в 39-ата минута чрез Мусака.

След почивката домакините заиграха по-добре и стигнаха до обрат. В 48-ата минута капитанът на тима Сергей Сидорчук възстанови равенството, а две минути по-късно бившият ас на столичния ЦСКА Жуниор Мораес, който се появи като резерва, прострела стряжа на гостите с удар от фланга.

В 61-ата минута Мбокани оформи крайния резултат с удар от дузпа за нарушение на Мици срещу Кадаре. В другия мач от групата Йънг Бойс и Партизан не се победиха и завършиха 1:1 в Швейцария.

ДИНАМО (КИЕВ) - СКЕНДЕРБЕУ 3:1
0:1 - Мусака (39)
1:1 - Сидорчук (47)
2:1 - Жуниор Моарес (49)