Арсенал прекърши Кьолн след обрат на "Емиратс" (видео)

Лондонският клуб Арсенал се наложи с 3:1 над Кьолн на "Емиратс" в английската столица в мач от Група “H” на Лига Европа. Началото на двубоя се забави с един час, тъй като трябваше да бъде осигурена безопасността на зрителите, понеже голям брой фенове на германския тим пристигнаха в Лондон за мача, а част от тях дори причиниха безредици.

Мачът започна лошо за водения от Арсен Венгер тим, след като още в 10-ата минута Джон Кордоба даде аванс на "козлите" в резултата. Пет минути след паузата резервата Сеад Колашинац изравни, а в 67-ата минута Алексис Санчес вкара много хубав гол за 2:1. Ектор Белерин стана автор на третия гол за Арсенал в 82-ата минута.

В 10-ата минута “козлите” от Кьолн успяха да изненадат неприятно съперника си. Колумбийският вратар на “топчиите” Давид Оспина излезе напред, за да пресече дълъг пас към футболист на германския тим, но не прецени добре действията си. Нападателят на Кьолн Джон Кордоба овладя изританата от Оспина топка и наказа сънародника си с изключително прецизен удар, извеждайки гостите напред в резултата.

Лондончани се опитаха да отговорят на предизвикателството, но не успяваха да сътворят нещо, с което да изненадат противника си. В средата на първата част пък Оспина допусна грешка, която можеше да донесе нови главоболия на Арсен Венгер. Стражът изпусна топката пред вратата си, след което извърши нарушение срещу Йонас Хектор. Това щеше да е дузпа за Кьолн, но секунди по-рано футболист на гостите бе в положение на засада. Хектор пък получи травма и малко след това бе сменен принудително.

Пет минути след началото на второто полувреме появилият се в игра на почивката на мястото на Роб Холдинг босненец Сеад Колашинац изравни резултата с безпощаден изстрел. Колашинац намери топката от въздуха с левия крак в наказателнто поле на гостите, след като с нея преди това игра Тио Уолкот, а се получи и лек рикошет, който се оказа добре дошъл за босненеца.

В 64-ата минута 20-годишният Ейнсли Мейтланд-Найлс направи чудесен пробив, навлезе в наказателното поле на Кьолн, но не успя да преодолее вратаря Тимо Хорн.

Три минути по-късно Алексис Санчес отбеляза прекрасен гол, с който изведе лондончани напред в резултата. Чилиецът пое топката на левия фланг и след солова акция я изпрати с майсторски фалцов удар в мрежата зад Хорн.

Ектор Белерин на практика отказа гостите с гол за 3:1 в 82-ата минута. Първо отбраната на “козлите” позволи на Уолкот да стреля от доста добра позиция, Хорн изби, но защитниците пред него отново “спяха” и Белерин с добавка изпрати топката във вратата на Кьолн.

В другата среща в групата Цървена звезда и БАТЕ Борисов завършиха при резултат 1:1.

АРСЕНАЛ - КЬОЛН 3:1
0:1 Кордоба (10)
1:1 Колашинац (50)
2:1 Санчес (67)
3:1 Белерин (82)