Юношите паднаха от Босна

Юношеският национален отбор на България (до 19 години) отстъпи на връстниците си от Босна и Херцеговина с 0:2 във втората контролна среща, която се игра на базата на БФС в Бояна. Във вторник двата отбора отново се срещнаха и завършиха 4:4. Недим Хаджич откри резултата в 13-ата минута, а в 34-ата Демирел Веладжич покачи на 2:0.

И двамата се разписаха в първата среща, като Хаджич, който е следен от португалския шампион Бенфика, тогава вкара хеттрик. Веладжич пък оформи крайното 4:4. Нашите също имаха положения, но пропуснаха чрез Атанас Кабов, Ерол Дост и Ертан Томбак.

Контролите са част от подготовката на двата тима за Европейските квалификации (първи кръг) за набор 1999, които ще се състоят през ноември. По всяка вероятност домакини на мачовете ще бъдат Сливен и Стара Загора.