››   Анкета

Колко гола ще вкара Бербатов в Индия този сезон?

›› Булевард

Странно или не, но факт! Григор спечели трофей, който Надал все още няма

Още при дебюта си на Финалния турнир на ATP в Лондон Григор Димитров спечели трофей, който вече повече от десетилетие убягва на един от най-великите тенисисти за всички времена - Рафаел Надал. Българинът и испанецът ...

Палач на ЦСКА развали дебюта на Попето в ШЛ (видео + галерия)

14 септември 2017 | 00:02 - Обновена

Българският национал Ивелин Попов изигра първия си мач в Шампионската лига. Той се появи като резерва при гостуването на Спартак (Москва) на Марибор, но голямото завръщане на руския гранд в турнира не завърши с очакваната победа. Спартак водеше до 85-ата минута с гол на Александър Самедов, но Дамян Бохар донесе точката на домакините. Преди няколко години същият футболист носеше екипа на Мура и вкара попадението, с което скромният словенски тим елиминира ЦСКА в Лига Европа.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме. Преди почивката Марибор имаше няколко положения, с които можеше да поведе, а след това Спартак заигра по-силно и само липсата на прецизност в завършващия удар лиши московчани от победата.Марибор - Спартак (Москва) 1:1
Наставникът на гостите Масимо Карера пусна в атака Куинси Промес и Луис Адриано, а Ивелин Попов остана на пейката. Двубоят на "Людски врът" започна с натиск на домакините и Артьом Ребров трябваше да се намесва след поредица от далечни изстрели на футболистите във виолетово. Спартак обаче бързо взе инициативата и принуди Марибор да се защитава. Отборът на Дарко Миланич имаше голям късмет в средата на полувремето, когато Андрей Ешченко се озова на няколко метра от вратата, но стреля високо в аут.

Стражът на домакините Ясмин Ханданович имаше все повече работа, а капитанът на Спартак Денис Глушаков се контузи и бе заменен от Самедов. Резервата на руснаците се включи силно и в началото на втората част технично копна топката, но прехвърли вратата. В 59-ата минута Фернандо затрудни Ханданович и при добавката Самедов откри резултата. Марибор - Спартак (Москва) 1:1
Спартаковци имаха отлични възможности чрез Промес и Фернандо да решат всичко в своя полза, а Ребров спаси удар с глава на Марко Шулер. В 85-ата минута защитата на гостите сбърка и Бохар изравни. Веднага след гола Карера замени Промес с Ивелин Попов. Холандският национал се ядоса и си размени реплики с треньора, който по-късно призна, че се е объркал и всъщност е искал да извади друг футболист.

Домакините пък можеха да стигнат до знаменит обрат и да запишат първа домакинска победа в групите на ШЛ, но фалцов удар на Бохар мина на сантиметри от гредата.

Martin Kramaric Martin Kramaric97 Ивелин Попов71 Ивелин Попов
90' Дмитрий Комбаров  Дмитрий Комбаровизлиза
Jasmin Mesanovicвлиза Jasmin Mesanovic
59' Александър Самедов  Александър Самедовгол
36' Георгий Джикия  Георгий Джикияжълт картон
29' Денис Глушаков  Денис Глушаковизлиза