Шахтьор удари Наполи на старта (видео+галерия)

Отборът на Шахтьор (Донецк) победи с 2:1 Наполи на старта на битките в група F на Шампионската лига. Като цяло футболистите на Пауло Фонсека стояха по-добре от своите опоненти и спечелиха заслужено. Освен това единият от головете им дойде след голяма грешка на опитния Хосе Рейна на вратата на представителите на италианския Юг.

Двубоят започна с удар покрай вратата на Аркадиуш Милик. Централният нападател на Наполи се откъсна на добра позиция отдясно, но не успя да намери мрежата на домакините, стреляйки в аут. В 15-ата минута Факундо Ферейра намери с пета Тайсън пред наказателното поле. Бразилецът нахлу и без да му мисли много порази целта с нисък шут - 1:0 за Шахтьор. Вярната мушка на Тайсън завърши многоходова акция на състава на Пауло Фонсека. Пьотър Желински пък може да бъде винен от италианския отбор, защото намесата му не бе от най-добрите и позволи на играча от Донецк да излезе на стрелкова позиция.
Шахтьор (Донецк) - Наполи 2:1
Острите атаки на Шахтьор продължиха и Пепе Рейна трябваше да спасява с крак своята врата от ново попадение. В 41-ата минута дойде отговор от страна на Наполи, когато центриране отляво на Гулам затрудни доста отбраната на домакините и за малко да се стигне до автогол. След това Желински можеше да се реваншира за действието си в 15-ата минута, но ветеранът Андрий Пятов показа рефлекс и спаси мрежата си. В последните секунди на първата част Лоренцо Инсиние също пробва бдителността на опитния вратар, който спаси майсторски с една ръка коварния удар на италианския национал.

Веднага след началото на второто полувреме Марек Хамшик можеше да изравни с глава, а капитанът на неаполитанците можеше и да се контузи. В 58-ата минута Ферейра се възползва от груба грешка на Рейна и отблизо с глава направи 2:0 за тима от Украйна. В 72-ата минута Дрис Мертенс бе пометен в наказателното поле на Шахтьор, а Милик от дузпа намали. Малко след това обаче гредата спаси Пепе Рейна от трети гол и интригата остана жива до края. Гостите на Маурицио Сари така и не стигнаха до ново попадение и в крайна сметка си заминаха победени.