››   Анкета

Колко гола ще вкара Бербатов в Индия този сезон?

›› Булевард

Шчесни написа песен за жена си (галерия)

Вторият вратар на Ювентус Войчех Шчесни показа неподозиран от никому талант. Оказа се, че той е автор на текста на една от песните в новия албум на съпругата му Марина Лушченко. A post shared by MaRina ...

Обновеният Монако взе само точка в Германия (видео)

13 септември 2017 | 23:50 - Обновена
Полуфиналистът от последното издание на Шампионската лига Монако направи 1:1 при гостуването си на дебютанта РБ (Лайпциг) в среща от Група “G” на турнира. Двата гола паднаха в рамките на три минути през първото полувреме, като Емил Форшберг се разписа за германците, а Юри Тилеманс изравни за “монегаските”.

След продажбата на футболисти като Килиан Мбапе, Тиемуе Бакайоко, Бернардо Силва, Бенжамен Менди и др. французите представиха състав с редица нови попълнения като Алмами Туре (21 г.), Жорже (21 г.), Адама Диакаби (21 г.) и Юри Тилеманс (20 г.) - все играчи, от които се очаква един ден да се превърнат в следващите “златни кокошки” на Монако. Последните двама изработиха попадението за 1:1.

Лайпциг пък беше без Наби Кейта, който се контузи по време на тренировка. Атаката беше водена от набиращия популярност Тимо Вернер, а компания му правеше партньорът му от миналия сезон Юсуф Поулсен.

РБ (Лайпциг) - Монако 1:1

Домакините успяха да излязат напред в 32-ата минута, когато Форшберг получи топката на линията на засада, напредна и прониза Диего Беналио в близкия ъгъл. Останах сериозни съмнения, че шведският футболист е бил зад последния в отбрана.

Само две минути обаче отне на съперника да изравни. Разписа се взетият от Андерлехт за 25 млн. евро Юри Тилеманс.

След това се видя, че Монако ще се нуждае от време, за да напипа ритъма си. Играчите на РБ бяха по-активни и имаха своите възможности, но неточни бяха Вернер и Жан-Кевин Огюстен, а и Беналио се намеси добре.

“Монегаските” поне показаха по-силна играч от тази, довела до онова 0:4 при гостуването на Ница през изминалия уикенд в Лига 1. Фалкао обаче не успя да покаже класата си, след като беше париран от Дайочанкуле Упамекано.

В другия мач от групата Бешикташ изненадващо спечели с 3:1 срещу Порто на чужд терена. В следващия кръг на 26 септември Лайпциг ще гостува в Истанбул, докато Монако ще приеме португалците.

Балде Кейта14 Балде Кейта
89' Радамел Фалкао  Радамел Фалкаоизлиза
Гуидо Карийо  Гуидо Карийовлиза
87' Жемерсон  Жемерсонжълт картон
84' Джибрил Сидибе  Джибрил Сидибеизлиза
Рашид Гедзал  Рашид Гедзалвлиза
81' Джибрил Сидибе  Джибрил Сидибежълт картон
Yussuf Poulsenизлиза Yussuf Poulsen  80'
Жан-Кевин Огюстенвлиза Жан-Кевин Огюстен
74' Адама Диакаби  Адама Диакабиизлиза
Балде Кейта  Балде Кейтавлиза
Марсел Халстенбергжълт картон Марсел Халстенберг  72'
Емил Форшбергизлиза Емил Форшберг  63'
Кевин Кампълвлиза Кевин Кампъл
34' Юри Тиелеман  Юри Тиелемангол
Емил Форшберггол Емил Форшберг  33'
Диего Демежълт картон Диего Деме  26'
10' Юри Тиелеман  Юри Тиелеманжълт картон