Бешикташ шамароса Порто насред "Драгао" (видео+галерия)

Отборът на Бешикташ постигна историческа победа с 3:1 насред Португалия срещу местния гранд Порто на "Ещадио до Драгао". Тимът на Шенол Гюнеш спечели заслужено двубоя срещу момчетата на Серджо Консейсао, пред които възникват доста въпросителни след поражението тази вечер. В 18-ата минута ветеранът Рикардо Куарешма качи топката на главата на бразилския халф Талиска, който впрочем е собственост на Бенфика и играе под наем при турците - двойна радост за реализатора на гостите и първи гол през сезона в мрежата на Икер Касийяс. До този момент Порто не бе допускал попадение в нито един турнир от новата кампания.

В 21-ата минута Душко Тошич изравни резултата след удар с глава в собствената си врата. Алекс Телес центрира от корнер и Тошич намери мрежата на Бешикташ за 1:1. В 28-ата минута обаче Тосун с далечен шут намери намери мрежата на Касийяс, като испанската легенда определено има вина за това попадение в неговата мрежата - 2:1 за гостите. Оливер Торес от Порто пък имаше възможност да изравни до края на първата част, но шутът му срещна страничния стълб на вратата на Бешикташ.
Порто - Бешикташ 1:3
В 65-ата минута Суареш от "драконите" можеше също да изравни, но Фабри бе фантастичен под рамката на гостите, спасявайки удара на футболиста на Порто. В този период от мача пред испанския страж на турския тим се изредиха много корнери, които обаче не доведоха до нищо по-сериозно и запомнящо се. В 86-ата минута точен изстрел на Райън Бабел направи 3:1 за Бешикташ и така отборът на Гюнеш сюрпризира неприятно гранда на Португалия.