Ман Сити представи головия си спектакъл и на сцената на ШЛ (видео)

Манчестър Сити започна ударно участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като разби с 4:0 Фейенорд като гост в първи двубой от Група F. "Гражданите" решиха всичко до почивката, когато водеха с три гола, реализирани от Джон Стоунс (2'), Серхио Агуеро (10') и Габриел Жезус (25'). Отново Стоунс (63') оформи крайния резултат след почивката.

"Небесносините" вкараха девет гола в последните си два мача, след като през уикенда разгромиха Ливърпул с 5:0.

Стражът на Сити Едерсон Мораеш започна като титуляр, въпреки лошия удар в главата, който получи след сблъсъка със Садио Мане през уикенда. Бразилецът пазеше с предпазна каска. Единствената промяна, направена от Джосеп Гуардиола в сравнение с двубоя с Ливърпул, бе, че Бернардо Силва започна вместо Данило. Фейенорд - Манчестър Сити 0:4

Още във втората минута Джон Стоунс даде аванс на гостите, след като засече с глава центриране на Давид Силва от ъглов удар. Бранителят прати топката до дясната греда, където бе Тони Вилена. Последният обаче не успя да изчисти и позволи кълбото да мине между краката му. Осем минути след това Манчестър Сити удвои преднината си. Бернардо Силва освободи добре Кайл Уокър по десния фланг. Английският национал центрира перфектно към Агуеро, който засече на близката греда за 0:2. В 25-ата минута Габриел Жезус, който дебютира в Шампионската лига, направи преднината на "гражданите" класическа. Отбраната на Фейенорд не се прави с поредния корнер пред своята врата, Агуеро стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет, след който топката стигна до непокрития Жезус. Бразилецът вкара на празна врата, докато холандските бранители спряха да играят, претендирайки за засада. Такава не бе отсъдена - 0:3. Фейенорд - Манчестър Сити 0:4

В 39-ата минута попадение на Фернандиньо бе отменено заради засада.

В 63-ата минута Джон Стоунс отбеляза втория си гол тази вечер, след като отново бе точен с глава. Този път централният бранител засече центриране на Де Бройне.

До края Бернардо Силва и Сане пропуснаха да направят победата на Манчестър Сити още по-изразителна.